750- LECIE BIERUTOWA

W dniach 17-19.06.2016 r.  Bierutów obchodził 750-lecie  nadania praw miejskich. Z tej okazji w miejscowej hali sportowej odbyła się uroczysta gala. Na początku gości powitał burmistrz Władysław Kobiałka. Rys historyczny Bierutowa przybliżył Andrzej Woźniak, kustosz miejscowego muzeum. Swoimi wspomnieniami podzielił się też wieloletni dyrektor szkoły, honorowy obywatel i były naczelnik miasta Zygmunt Fedyk oraz Klaus Willie Reckzeh, prezes Heimatgruppe Barnstadt. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele naszego Cechu-rzemieślnicy związani z tym miastem P. Gerard Maczaj, P. Rafał Powąska,   P. Janusz Kutek,  P. Kazimierz Żuberek i Pani Mirosława Kociołek.

Publiczność obejrzała też występy artystyczne. Po tej części barwny korowód przemaszerował ulicami miasta do rynku przy asyście kompanii reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.