Współpraca ZSP z fabryką Aida

Współpraca ZSP z fabryką Aida

W ZSP w Oleśnicy oficjalnie powstaje klasa patronacka we współpracy z firmą Aida, która produkuje meble. Szkoła już od pewnego czasu współpracuje z przedsiębiorstwem.

Dzisiaj w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy w zakresie klasy patronackiej między szkołą a firmą Aida, która produkuje meble i swój zakład ma zlokalizowany na terenie miasta.

Przedsiębiorstwo szczególnie jest zainteresowane pozyskiwaniem tapicerów do pracy. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu, uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście.

Sygnatariuszami podpisanego dokumentu są dyrektor ZSP Jacek Stala i prezes firmy Mario Pape. J. Stala przypomniał, że umowa jest jedynie formalnością, ponieważ Aida współpracuje z placówką od pewnego czasu. Obecnie ze wsparcia korzysta już siedemnastu uczniów. Całość daje kierunkowe kształcenie uczniów, wyprawkę oraz możliwość pracy w zakładzie po ukończeniu kształcenia. Będzie to druga klasa patronacka w ZSP. Pierwsza działa w ramach współpracy z GKN Driveline Polska.

– Są takie zakłady, które patrzą dalekowzrocznie. I takim zakładem jest Aida – mówił dyrektor J. Stala. – Jest to dobra współpraca, w której nie było ani jednego kompromisu, tylko consensus – dodał. Dziękował prezesowi oraz Marcie Janickiej z Aidy za zaangażowanie we współpracę.

– Dobrze wyszkolony pracownik potrafi zrobić najtrudniejszą robotę w najwspanialszym wydaniu. Jesteście tymi, którzy będą mieli szansę pracować w tej firmie, mieć zapewnione dobre zarobki i to jest właśnie przyszłość – chwalił Henryk Kruszelnicki, starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Oleśnicy.

– Młodzi ludzie dają nam przyszłość i to, że ta firma egzystuje dalej. Z tego względu szukamy młodych ludzi, którzy dalej idą z nami tą drogą i budują coś z nami – powiedział M. Pape z Aidy.

fot. źródło: MojaOlesnica.pl