Wręczenie wózka elektrycznego

Wręczenie wózka elektrycznego

Nowoczesny wózek inwalidzki trafił do niepełnosprawnego Rafała Kruszewskiego z Ligoty Polskiej. Sprzęt otrzymał od Cechu Rzemiosł Różnych w Oleśnicy.

ww1

Przed wieloma laty Rafał Kruszewski z Ligoty Polskiej pechowo skoczył do wody, przez co uszkodził sobie kręgosłup. Od tamtego czasu jest sparaliżowany. Marzył o nowym wózku inwalidzkim, bo jego obecny środek lokomocji jest przestarzały i co chwilę wymaga napraw.

Nie mógł liczyć na pomoc ze środków PFRON, ponieważ nie spełniał wszystkich wymagań. Z pomocą przyszedł mu Cech Rzemiosł Różnych w Oleśnicy, który o problemie mieszkańca dowiedział się od Marka Czarneckiego, dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnicy.

Wczoraj Rafał Kruszewski otrzymał używany wózek nowszej generacji, dzięki któremu będzie mógł jeździć przez cały rok. Urządzenie ma też wiele przydatnych funkcji. Rzemieślnikom dzięki zaangażowaniu udało się ściągnąć je zza granicy i doprowadzić do stanu używalności. – Wózek ułatwi mu niewątpliwie poruszanie się, czym myślę, że zwolni trochę z obowiązków swoją rodzinę i będzie mógł się usamodzielnić – powiedział nam Henryk Kruszelnicki, starszy Cechu. Oprócz niego, rzemieślników reprezentowali też Roman Michalec i Paweł Leszczyłowski.

Natomiast z władz pojawili się starosta Wojciech Kociński i wójt Marcin Kasina. – To będziesz mógł teraz do mnie zaglądać – uśmiechał się wójt, który mieszka niedaleko.