70. urodziny Włodzimierza Lubańskiego

70. urodziny Włodzimierza Lubańskiego

Ambasada uczciła 70. rodziny Włodzimierza Lubańskiego, jednego z najlepszych graczy w historii polskiej piłki nożnej od ponad 40 lat mieszkającego w Belgii.

Gala odbyła się  16 lutego br. w salonach ambasady. Na zaproszenie placówki, uroczystość zaszczycili swą obecnością byli koledzy jubilata z boiska (Jan Tomaszewski, Zygfryd Szołtysik i Józef Kurzeja) europarlamentarzyści (Ryszard Czarnecki, Jerzy Buzek, Danuta Hübner i Bogdan Wenta) oraz licznie zgromadzeni przedstawiciele belgijskiej polonii (łącznie ok. 150 osób). List skierowany do jubilata przez Prezydenta RP, Andrzeja Dudę, odczytał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Andrzej Dera. W imieniu Ministra SZ, Witolda Waszczykowskiego, Ambasador Artur Orzechowski wręczył W. Lubańskiemu odznakę honorową Bene Merito, nagradzającą jego wkład w promocję Polski na arenie międzynarodowej.

Obok części oficjalno-protokolarnej, podczas wieczoru odbyła się projekcja poświęconego jubilatowi filmu dokumentalnego kapitan w reżyserii Ewy Haczyk oraz dyskusja z publicznością.

Dodaj komentarz