59 Święto Rzemiosła Wrocławskiego

W dniu 8.05.2016r.Delegacja naszego Cechu miała przyjemność wziąć udział w 59-tym Święcie Rzemiosła Wrocławskiego, które tradycyjnie już obchodzone jest w drugą niedzielę maja. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Katedrze Wrocławskiej, gdzie Prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej Zbigniew Ładziński w otoczeniu starszyzny i pocztów sztandarowych dolnośląskich cechów, ogłosił specjalny Akt Erekcyjny, rozszerzający święto od 2016 roku na Święto Rzemiosła Dolnośląskiego.
W czasie Mszy św. odnowiono Akt Zawierzenia Rzemiosła Matce Bożej, a po jej zakończeniu  rzemieślnicy i zaproszeni goście przeszli w specjalnym korowodzie do Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej, gdzie grupie zasłużonych reprezentantów naszego środowiska wręczono odznaczenia państwowe przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę . Aktu dekoracji Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami zasługi dokonał wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak w towarzystwie prezesa naszej Izby Zbigniewa Ładzińskiego. Ten ostatni wspólnie z wojewodą i starostą powiatu wrocławskiego wręczyli także kilku osobom medale i odznaki za zasługi dla środowiska rzemieślniczego.
Miło nam poinformować, iż dwóch Starszy Cechu z Oleśnicy, Panowie Gerard Maczaj i Roman Michalec  zostali docenieni  za swoją wieloletnią działalność na rzecz rzemiosła i otrzymali Brązowy Krzyż Zasługi.
Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy!!!