Uroczyste wręczenie świadectw czeladniczych i dyplomów mistrzowskich

W dniu 28.09.2017r. w BiFK w Oleśnicy ponad 60 absolwentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odebrało świadectwa czeladnicze jak również wręczono dyplomy nowym mistrzom. Starszy Cechu Henryk Kruszelnicki wygłosił przemówienie „Życzę Wam aby Wasz los, Wasze życie prowadziło Was wśród i do ludzi kreatywnych. Bardzo wymagających ale równie bardzo życzliwych, surowych lecz sprawiedliwych”. Gratulacje tegorocznym absolwentom złożył Starosta Oleśnicki Pan Wojciech Kociński oraz Prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej Pan Zbigniew Ładziński.

Gościem Honorowym czeladniczej gali była popularna wokalistka Pani Ewelina Lisowska, która opowiedziała młodym ludziom o swojej drodze do kariery, którą rozpoczęła w Gminnym Centrum Kultury w Dobroszycach, mówiła- „jeśli macie talent pamiętajcie, że trzeba go pielęgnować i ciężko pracować”.

Świadectwa Czeladnicze i Dyplomy Mistrzowskie zostały wręczone przez:
Starszego Cechu Pana Henryka Kruszelnickiego, I Podstarszego Cechu Pana Romana Michalca, II Podstawszego Cechu Pana Gerarda Maczaj, Starostę Oleśnickiego Pana Wojciecha Kocińskiego, Burmistrza Miasta Oleśnicy Pana Michała Kołacińskiego, Prezesa Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej Pana Zbigniewa Ładzińskiego, Wiceprezesów Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej: Pana Mariana Fornalskiego, Pana Janusz Molenda, Pana Zygmunt Rzucidło.

W tym roku tytuł mistrza zdobyli:

Ewelina Janda – fryzjer

Maciej Suchy – elektryk

Arkadiusz Cebo – monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych

Świadectwa czeladnicze z wyróżnieniem otrzymali uczniowie od rzemieślników zrzeszonych w naszym Cechu:

Martyna Grzelak – Fryzjer

Ewa Gląba – fryzjer