40-lecie działalności Cechu Rzemiosł Budowlanych we Wrocławiu

Dzień 16 września 2016 roku to wyjątkowa data dla Cechu Rzemiosł Budowlanych.  Uroczystość 40-lecia rozpoczęła się mszą świętą w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej we Wrocławiu celebrowaną przez ks. prof. dr hab. Andrzeja Tomko oraz proboszcza parafii ks. Andrzeja Pańczak oraz proboszcza parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach ks. Józefa Stec.

Po uroczystej mszy świętej pochód składający się z pocztów sztandarowych zaprzyjaźnionych organizacji rzemieślniczych, starszyzny cechowej, rzemieślników z rodzinami i licznie zebranych gości przy akompaniamencie orkiestry dętej Brassbend udał się w kierunku Restauracji Stara Garbarnia.

Po zakończeniu przemarszu zgromadzeni goście zostali zaproszeni na część oficjalną Jubileuszu.

Na wstępie Starszy Cechu-Marian Fornalski wraz z Zarządem serdecznie przywitał zgromadzonych gości.

Po odczytaniu listów przystąpiono do odznaczeń zasłużonych rzemieślników i pracowników odznakami i medalami.

Najbardziej uhonorowany został Starszy Cechu Rzemiosł Budowlanych p. Marian Fornalski, który otrzymał najwyższe polskie odznaczenie rzemieślnicze-Szablę Kilińskiego. Jest to replika karabeli polskiej z XVIII wieku.

Druga część jubileuszu uświetniona była koncertem Natalii Podwin.

Wszyscy goście miło spędzali czas wspominając minione lata i świętując 40 rocznicę działalności Cechu.